کد مطلب: 108923
 
تداوم ثبات نرخ ارز در بازارها
دلار در كانال ۹ هزار تومان باقی ماند
 
قیمت دلار روز دوشنبه 26آذر 97 با کاهش اندک نسبت به روز قبل در كانال ۹ هزار تومان باقی ماند و صرافي ملي دلار را به قيمت 9990 تومان تومان فروخت و با نرخ 9970 خريداري مي كرد. ، همچنین قیمت یورو با۴۰ تومان افزایش ۱۱ هزار و ۸۹۰ تومان به فروش رفت و هر یورو نیز با قیمت ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان خریداری می‌ شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷
به گزارش خبرنگار ما،در بازار آزاد نيز دلار 9800 تومان خريداري و 10250 تومان به فروش مي رسيد. در بازار سکه و طلا، نيز در شرايطي كه اونس جهاني به 1240 دلار رسيده، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان معامله می‌شود. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. نیم سکه بهار آزادی نیز در بازار تهران یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت خورد و نرخ ربع سکه یک میلیون و ۳۰ هزار تومان کاهش یافت. همچنین سکه گرمی بدون تغییر در بازار ۶۴۰ هزار تومان مبادله می‌شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۰۷ هزار تومان به فروش می‌رسد. سامانه سنا نيز نرخ لحظه اي يورو را 11840 و دلار را 9940 تومان اعلام كرده و نرخ ميانگين روز كاري قبل يعني يكشنبه را براي يورو 11796، پوند 12825، دلار 10018، لير تركيه 2012، يوآن 1568 تومان اعلام كرده است.
بانک‌ها دلار را ۹۹۰۰ تومان می‌خرند
بانک‌ها روز ۲۶ آذر نرخ خرید ارز را اندکی کاهش دادند و تا ساعت ۱۳ هر دلار آمریکا را ۹۹۰۰ تومان خریدند. همچنین نرخ خرید یورو نیز نسبت به روز قبل کاهشی بوده و ۱۱ هزار و ۱۹۷ تومان است، چراکه روز يكشنبه هر دلار در بانک‌ها به قیمت ۹۹۰۵ تومان و هر یورو ۱۱ هزار و ۲۰۲ تومان خریداری می‌شد. قیمت خرید پوند نیز در بانک‌ها ۱۲ هزار و ۴۵۷ تومان است که نسبت به روز يكشنبه کاهش داشته است. همچنین بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر در بازار غیر رسمی ۲۰۱۲ تومان، نرخ فروش درهم ۲۷۵۶ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۲ هزار و ۸۲۵ تومان است. از سوی دیگر بانک‌ها در صورت کامل بودن مدارک مسافران، برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع تا سقف ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا سقف ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی به آن‌ها می‌فروشند که بر اساس اعلام بانک‌ها، امروز هر یورو مسافرتی ۱۱ هزار و ۵۲۵ تومان قیمت دارد که این رقم با احتساب کارمزد به حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسد. رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران اعلام کرد که قیمت انواع سکه و طلا در بازار با افزایش ناچیزی همراه بوده است اما در روزهای آینده امیدواریم روند ارزانی ادامه پیدا کند. بازار سکه و طلا با روزها و هفته‌های گذشته متفاوت بود و افزایش قیمتی هر چند ناچیز در نرخ‌ها مشاهده شد به‌گونه‌ای که ابراهیم محمدولی _ رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران _ در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به سه میلیون و ۴۹۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده است. وی افزود: همچنین نیم سکه یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون تومان و سکه گرمی ۶۳۰ هزار تومان معامله می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با بیان این‌که نرخ اونس جهانی طلا همچون دیروز روند کاهشی داشته و به ۱۲۳۸ دلار رسیده است، گفت: قیمت طلا در بازار تهران نیز با افزایش نسبی رو به رو شده است و هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. محمدولی عنوان کرد که با وجود افزایش نسبی قیمت سکه و طلا در بازار امروز تهران که ناشی از دلایل و عوامل داخلی بوده است، عزم و اراده مسئولان بر این است که تا جایی که ممکن است قیمت‌ها را در راستای کاهش آن تا رسیدن به نرخ واقعی کنترل کنند و بنابراین همچنان امید ارزانی قیمت در این بازار وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵