کد مطلب: 46722
 
وعده جديد براي راه اندازي خط ششم سراسري گاز
پروژه اي كه قرار بود چهارسال پيش افتتاح شود...
 
براي راه اندازي خط ششم سراسري گاز در شرايطي وعده تازه اي اعلام شده كه طبق وعده قبلي همين مقام مسوول، اين پروژه بايد دقيقا چهار سال پيش به بهره برداري مي رسيد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۷
براي راه اندازي خط ششم سراسري گاز در شرايطي وعده تازه اي اعلام شده كه طبق وعده قبلي همين مقام مسوول، اين پروژه بايد دقيقا چهار سال پيش به بهره برداري مي رسيد.
به گزارش نكونيوز، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران امروز (يكشنبه 13 ارديبهشت 93) اعلام كرد كه اجرای قطعه دوم از خط ششم سراسری به طول ٦٠٠ کیلومتر در حال انجام است و این قطعه تا پایان سال ٩٤ به بهره برداری می رسد. عليرضا غريبي در شرايطي وعده تازه اي براي راه اندازي اين پروژه داده كه طبق وعده قبلي او، قرار بود اين پروژه در ارديبهشت ماه سال ۹۰ به بهره برداري مي رسيد اما اكنون در چهارمين سالگرد افتتاح نشدن اين پروژه، وعده پايان سال براي اجراي اين پروژه و تكميل آن داده شده است. خط ششم سراسری، از پارس جنوبی آغاز می شود و پس از گذر از استان خوزستان، در استانهای لرستان، ایلام و کرمانشاه ادامه می یابد و در نهایت به دهکلان می رسد. این خط لوله پس از دزفول به کوهدشت می رسد و پس از آن ١٢٠ کیلومتر تا بیستون امتداد می یابد. مهندس غريبي در سال ۸۹ اعلام كرده بود كه اين پروژه در ارديبهشت ۹۰ به بهره برداري مي رسد اما بعدها اعلام شد بدقولي پيمانكار، مانع از راه اندازي اين پروژه در زمان مقرر شده و به همين دليل مسووليت اجراي آن به قرارگاه خاتم الانبيا واگذار شد. اما قرارگاه خاتم الانبيا هم موفق به تكميل اين پروژه نشد و زمستان سال ۹۲ رسما خروج قرارگاه نيز از اين پروژه اعلام شد. آن زمان اعلام شد كه قرارگاه خاتم الانبیا موفق به تامین فاینانس و منابع مالی ساخت این خط لوله انتقال گاز نشده است. اكنون در شرايطي وعده جديد تكميل اين پروژه تا پايان سال داده شده كه به جاي واگذاري كل پروژه به يك پيمانكار، بخشهاي مختلف پروژه به صورت جداگانه به مناقصه گذاشته شده بود و هنوز منابع مالي لازم براي تكميل آن تا پايان سال به طور كامل تامين نشده است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵