داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87989
 
مهمترین دستاورد دولت یازدهم
 
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : چنانچه بخواهیم در یک جمله مهمترین دستاورد دولت یازدهم را تبیین کنیم، باید امید به آینده را ذکر کرد که در دوره قبل این امر مخدوش شده بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : چنانچه بخواهیم در یک جمله مهمترین دستاورد دولت یازدهم را تبیین کنیم، باید امید به آینده را ذکر کرد که در دوره قبل این امر مخدوش شده بود.

« محمد رضا نعمت زاده » پیش از ظهر روز شنبه به مناسبت روز ملی صنعت ومعدن در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر مهمترین دستاورد دولت یازدهم در بخش صنعت و معدن توضیح داد، ایجاد امید به آینده یک کار کوتاه مدت نیست، در عین حال تلاشی توام با ریسک است .
نرخ رشد بخش صنعت از رقم منفی 10.5 درصد در سال 1391 ( سال پایانی فعالیت دولت دهم ) به رشد 6.5 درصد در سال 1395 ( سال پایانی عملکرد دولت یازدهم ) رسید .
وزیر صنعت افزود: براساس تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، ثبات معنی داری به بازار بازگشته، درحالی که پیش از آن بی ثباتی و عدم اطمینان تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را تحت تاثیر خود داشت .
وزارت صنعت، معدن وتجارت، اصلی ترین و ضروری ترین وظایف دولت را به منظور زمینه سازی برای رشد تولید از سوی فعالین بخش اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار اعلام کرد .
ارتقای رتبه بین المللی ایران در فضای کسب وکار از 152 در دولت دهم به 120 در این دوره رسیده است .
همچنین جایگاه کشورمان در رقابت پذیری نیز در دوره مورد بررسی از 82 به 76 ارتقا یافت .
نعمت زاده دستیابی به نرخ تورم یک رقمی را از دستاورد دولت یازدهم ذکر کرد و گفت : ثبات اقتصادی میل و تشویق سرمایه گذاری را به دنبال داشت و این مهم پس از برجام شتاب گرفت .
تصویب 172 طرح برای سرمایه گذاری خارجی به ارزش 8.8 میلیارد دلار که 5.5 میلیارد دلار آن بعد از اجرای توافق برجام بود و بیش از هفت میلیارد دلار آن وارد مراحل اجرا شده است .
وزیر صنعت خاطرنشان ساخت: دولت یازدهم یکی از دستاوردهایی که در دوره چهارساله خود داشت، ایجاد ظرفیت های جدید که تولید کالاهای جدیدی را به دنبال داشت و این روند تداوم دارد .
به گزارش ایرنا، تکمیل بیش از 19 هزار طرح نیمه تمام ایجادی وتوسعه ای که منجر به تحقق سرمایه گذاری بیش از 71 هزار میلیارد تومان واشتغال مستقیم بیش از 300 هزار نفر شد .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵