داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 105098
 
دایی رکورددار گلزنی در جام ملت هاست
 
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از عملکرد درخشان کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا تمجید و اعلام کرد: علی دایی همچنان با 14 گل، رکورددار گلزنی در جام ملت هاست.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از عملکرد درخشان کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا تمجید و اعلام کرد: علی دایی همچنان با 14 گل، رکورددار گلزنی در جام ملت هاست.

به گزارش ایرنا، پایگاه اینترنتی AFC روز پنجشنبه در گزارشی درباره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نوشت: علی دایی، اسطوره فوتبال ایران با مجموع 14 گل‌زده در تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، رکورددار گلزنی در این مسابقات است.
وی در جام ملت‌های آسیا در سال 1996 با به ‌ثمر رساندن 8 گل‌زده که بیشترین تعداد گل‌زده در یک دوره این تورنمنت محسوب می شود، عنوان بهترین گلزن آن دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد. دایی، یکی از چهار بازیکنی است که تاکنون موفق شده در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 4 گل در یک بازی به ‌ثمر برساند.
در ادامه این گزارش آمده است: چهار سال بعد علی دایی در لبنان، سه گل به گل‌های زده خود در جام ملت‌های آسیا اضافه کرد که همگی را در مرحله گروهی به ‌ثمر رساند.
وی در جام ملت‌های 2004 آسیا در حالی که 35 ساله بود، مجموع شمار گل‌های زده خود در این رقابت‌ها را به عدد 14 رساند. یک گل برابر تایلند و 2 گل برابر بحرین این اطمینان را به‌وجود آورد که این مهاجم ایرانی برای سال‌ها صاحب این رکورد باشد.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته است که نزدیکترین تعقیب‌کننده علی دایی، «لی‌ دونگ گوک» از کره جنوبی است که در تاریخ جام ملت‌های آسیا 10 گل به‌ثمر رساند. با وجود اینکه دونگ گوک 39ساله در حال حاضر برای تیم باشگاهی جئونبوک هیوندای موتور بازی می‌کند، بعید است که بتواند با کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا 2019 شرکت کند.
«علی مبارک» از امارات و «کو جا چئول» از کره جنوبی هر یک با پنج گل‌زده در رقابت های جام ملت‌های آسیا این فرصت را دارند تا فاصله خود با علی دایی را کم و حتی از حدنصاب او عبور کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵