کد مطلب: 100264
 
صدور مجوز زیست‌محیطی ۶ پتروشیمی
 
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۶ طرح پتروشیمی در این منطقه مجوزهای زیست‌محیطی را دریافت کرده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ۶ طرح پتروشیمی در این منطقه مجوزهای زیست‌محیطی را دریافت کرده‌اند.
به گزارش شانا، عبدالرحیم کردی با بیان این‌که هر واحد صنعتی به‌ویژه واحدهای پتروشیمی تا زمانی که مجوزهای زیست محیطی را دریافت نکنند موفق به راه‌اندازی و احداث نخواهند شد، اظهار کرد:‌ از مجموع ۱۸ طرح پتروشیمی که برای ساخت در منطقه آزاد چابهار تهیه شده، ۶ طرح موفق به دریافت مجوزهای زیست‌محیطی شده است.

وی افزود:‌ از ۶ واحد پتروشیمی که مجوز گرفته‌اند، سه واحد یوتیلیتی است که پشتیبان واحدهای پتروشیمی دیگر برای تأمین آب، برق و زیرساخت‌ها خواهند بود و سه واحد دیگر نیز آغاز به ساخت کرده‌اند.

کردی با اشاره به این که یکی از واحدهای پتروشیمی که در منطقه آزاد چابهار وارد مراحل اجرایی شده تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، ادامه داد: هر واحد پتروشیمی تا پایان زنجیره به ۱,۲میلیارد دلار تا ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد:‌ اگر سه واحد پتروشیمی را که وارد مراحل اجرایی شده‌اند با حداقل سرمایه‌گذاری ۱,۲ میلیارد دلار در نظر بگیریم، اتمام آنها به ۳.۶ میلیارد دلار سرمایه‌ نیاز دارد.

کردی با بیان این‌که راه‌اندازی واحدهای پتروشیمی به خط انتقال گاز وابسته است، یادآور شد:‌ پایان پروژه‌های پتروشیمی در چابهار به زمان انتقال خط لوله گاز وابسته است و این طرح‌ها با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده روند اجرای کار خود را با سرعت انتقال خط گاز به این منطقه تنظیم کرده‌اند.

وی گفت: براساس برنامه‌های اعلام شده از سوی پیمانکار خط لوله انتقال گاز و همچنین واحدهای پتروشیمی، ۲۰ تا ۲۲ ماه دیگر احداث این طرح‌ها به پایان می‌رسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵