داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 77746
 
تفاهم نامه در حوزه بهره‌وری انرژی
 
یادداشت تفاهم همکاری‌های زیست محیطی ایران و بلژیک به امضای معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و ماری کریستاین مارگم، وزیر فدرال برای انرژی، محیط زیست و توسعه پایدار بلژیک رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵
یادداشت تفاهم همکاری‌های زیست محیطی ایران و بلژیک به امضای معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و ماری کریستاین مارگم، وزیر فدرال برای انرژی، محیط زیست و توسعه پایدار بلژیک رسید.
به گزارش شانا، این تفاهم‌نامه با اعتقاد به ضرورت همکاری پایدار و موثر در زمینه منافع ٢ کشور و با هدف ترغیب و ترویج همکاری‌های دوجانبه فنی و همکاری موفق و بلندمدت ٢ کشور در حوزه‌ها و موضوع‌های زیست محیطی در جریان سفر ابتکار به بروکسل، امضا شد.

بهره‌برداری و مدیریت پایدار منابع طبیعی شامل تنوع زیستی، مدیریت مواد و پسماند، نقشه برداری و ارزش‌گذاری خدمات زیست بوم، پایش، مدیریت و حفاظت از آب، خاک و کیفیت هوا، تغییر آب و هوا، انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، اقتصاد سبز و چرخشی و فناوری‌های پاک، تنوع زیستی از جمله ابعاد دریایی آن، مدیریت دریا و ساحل و راهبردهای حفاظت دریایی، بهره‌وری منابع و شهرهای هوشمند همسو با شاخص‌های شکوفایی شهری در کلان‌شهرها از مهم‌ترین محورهای همکاری‌های زیست محیطی ٢ کشور است.

تبادل تجربیات در حوزه موضوع‌های زیست محیطی، تبادل و آموزش اشخاص دانشگاهی، علمی و فنی، تبادل اطلاعات و داده‌های علمی و فناورانه در دسترس، سازماندهی کارگاه‌ها، سمینارها، دوره‌های آموزشی، دیدارهای میدانی و گروه‌های کاری، توسعه پروژه‌های مشترک پژوهشی یا فنی در موضوع‌های مورد علاقه دو طرف، کشف فرصت‌های تجاری برای بخش تجاری و انتقال دانش فنی تجهیزات زیست محیطی و فناوری بر پایه غیر تجاری از دیگر موضوع‌های مورد تاکید در این تفاهم‌نامه است.

این یادداشت تفاهم از زمان امضا لازم الاجرا می‌شود و برای پنج سال معتبر خواهد بود و بر اساس آن، طرفین به منظور هماهنگی، پایش و ارزیابی اقدام‌های مورد نظر، یک کارگروه مشترک تشکیل می‌دهند و این کارگروه مشترک می‌تواند اعضای دیگر نهادهای علمی، مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها یا هر نهاد دیگری که به طور دوجانبه مورد موافقت قرار گیرند را به عضویت بپذیرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵