داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 90633
 
فلزی‌ها در کانال کاهشی
 
در اولین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در هفته جدید علی‌رغم رشد 183 واحدی دماسنج بازار سرمایه، قیمت سهمها در گروه‌های خودرویی و فلزی رو به کاهش بود. در این میان تاپیکو بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار داشت.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
در اولین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در هفته جدید علی‌رغم رشد 183 واحدی دماسنج بازار سرمایه، قیمت سهمها در گروه‌های خودرویی و فلزی رو به کاهش بود. در این میان تاپیکو بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار داشت.


به گزارش ایسنا، امروز (شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 182 واحد رشد کرد و به رقم 81 هزار و 762 واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت 47 واحدی مواجه شد و تا عدد 17 هزار و 653 واحدی پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز در طول داد و ستدهای امروز در نهایت 67 واحد رشد کرد و تا آستانه کانال 90 هزار واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک 170 واحد بالا رفتند.

معاملالت سهام شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت و فولاد مبارکه اصفهان امروز به ترتیب 66، 59، 53 و 53 واحد تاثیر، بیشترین نقش را در نوسانات صعودی دماسنج بازار داشتند. در طرف مقابل سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، گروه صنعتی پاکشو و ملی صنایع مس ایران به ترتیب با 18، 11 و 10 واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند.

امروز گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای که توانستند تاثیر بسزایی در دماسنج بازار سرمایه داشته باشند، به جز در دو نماد روند صعودی در قیمت پایانی را تجربه کردند و اکثریت آنها توانستند حدود چهار واحد نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته باشند.

اما در گروه محصولات شیمیایی امروز اکثر سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند از میان نمادهای این گروه نماد سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بیشترین نقش کاهنده را روی دماسنج بازار داشت.

در اولین روز معاملات این هفته در گروه خودرو 70 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 9 میلیارد تومان در هفت هزار و 13 نوبت مورد معامله قرار گرفت. در این گروه نیز قیمت تعداد زیادی از سهام شرکت‌ها روند رو به کاهشی را نشان می‌دهد. در گروه قند و شکر امروز بیش از دو میلیون سهم داد و ستد شد که ارزش آن به بیش از یک میلیارد تومان رسید. در این گروه نیز روند قیمت سهم‌ها اکثرا رو به کاهش بود.

امروز در گروه فلزات اساسی و استخراج کالاهای فلزی نیز روند قیمت‌ها عموما رو به کاهش بود. در گروه فلزات اساسی بیش از 74 میلیون سهم به ارزش حدود 17 میلیارد تومان در شش هزار و 404 نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.

از جمله داد و ستدهای درون گروهی امروز می‌توان به معاملاتی در نماد شرکت‌های گروه دارویی برکت، سرمایه‌گذاری غدیر و الکتریک خودروی شرق اشاره کرد به طوریکه در گروه دارویی برکت 33 میلیون و 900 هزار سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان تنها در یک نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم 133 میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 52 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به 48 هزار نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز 4.4 واحد افت کرد و به رقم 919.6 رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد 77 میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن 182 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵