کد مطلب: 60393
 
بازار سرد اجاره + جدول
 
بازار اجاره بهای آپارتمان‌های ۱۰۰ متری نوساز پایتخت نشان می‌دهد این واحدها بیشتر در مناطق شمال شهر قرار دارند و شواهد حاکی است غالب آنها بدون متقاضی هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
بازار اجاره بهای آپارتمان‌های ۱۰۰ متری نوساز پایتخت نشان می‌دهد این واحدها بیشتر در مناطق شمال شهر قرار دارند و شواهد حاکی است غالب آنها بدون متقاضی هستند.

به گزارش ایسنا، بررسی میدانی از ۸۹۳ مورد آپارتمان شهر تهران که از ابتدای مهرماه سال جاری برای اجاره قرار داده شده‌اند نشان می‌دهد بازار اجاره در شمال شهر مثل هوای این روزهای آن سرد است و غالب آپارتمان‌های متراژ بالا در این نقاط با نبود مستاجر مواجه هستند. کسادی بازار اجاره در شمال پایتخت در حالی است که تقاضا برای فروش واحدهای نوساز بسیار بیش از تمایل برای اجاره دادن آنهاست.

در میان ۸۹۳ مورد از جامعه آماری این گزارش که برای اجاره قرار داده شده‌اند، ۴۸۸ مورد آن مربوط به مناطق ۱، ۲ و ۵ است. در این میان مناطق ۲۲ و ۱۶ در مجموع با ۴۰ مورد کمترین واحدهای خالی را به خود اختصاص داده‌اند.

به نظر می‌رسد بیشترین حجم تراکم ۲۴۰ هزار خانه خالی در شهر تهران در مناطق شمال شهر قرار دارد؛ خانه‌هایی که غالبا بدون مشتری و مستاجر هستند. این مساله دولت را به تصویب قانون مالیات‌های مستقیم ترغیب کرد که یکی از اهداف آن ورود خانه‌های خالی به بازار اجاره بود.

البته این اقدام واکنش‌های منفی را از سوی انبوه‌سازان به دنبال داشت و استدلال آنها این بود که با این قانون قیمت تمام شده مسکن بالا می‌رود و قدرت خرید مردم بیش از پیش کاهش خواهد یافت.

به هر حال این قانون تصویب شد و باید منتظر ماند تا نتایج آن را در سال‌های آینده مشاهده کرد؛ چرا که بنا به گفته‌ی مشاور وزیر راه و شهرسازی با توجه به وجود ۲۰ میلیارد دلار خانه خالی در کشور دولت قصد ندارد در بخش مسکن کار بیهوده انجام دهد.

پیگیری اخبار بازار اجاره بها در شهر تهران نشان می‌دهد پس از گزارش اواخر شهریورماه ایسنا درخصوص انتظار کاهش اجاره بها در پاییز، رییس اتحادیه مشاوران املاک نیز پیش‌بینی کرده بود با توجه به کاهش جابه‌جایی در فصل زمستان نیز شاهد پایین آمدن ۱۰ درصدی اجاره بها باشیم.
 
جدول زیر نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های ۱۰۰ متری در ۹ منطقه تهران را نشان می‌دهد (قیمت‌ها به تومان است): 


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵