داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86773
 
کمک چین به ونزوئلا
 
پایگاه اینترنتی شبکه تله سور اعلام کرد، نمایندگانی از چین برای افزایش همکاری های اقتصادی و بهبود بازدهی اقتصاد ونزوئلا با مقامات این کشور دیدار کردند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
پایگاه اینترنتی شبکه تله سور اعلام کرد، نمایندگانی از چین برای افزایش همکاری های اقتصادی و بهبود بازدهی اقتصاد ونزوئلا با مقامات این کشور دیدار کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تله سور افزود: نمایندگانی از ونزوئلا و چین اخیرا برای مذاکره و بازبینی توافق نامه های همکاری در زمینه توسعه همکاری های اقتصادی دیدار کردند. این دیدارها با تمرکز بر همکاری با چین برای بهبود بهره وری و بازدهی اقتصاد ونزوئلا و تنوع در بازدهی اقتصادی ونزوئلا از طریق سرمایه گذاری در کشاورزی و خودروسازی انجام شد.
' ریکاردو منندز' معاون رئیس جمهوری ونزوئلا در امور برنامه ریزی و طرح ریزی در صفحه توییتر خود عنوان کرد: ونزوئلا و چین روابط عمیق راهبردی دارند. از جمله نتایج این مذاکرات طرح ها برای گسترش سرمایه گذاری های دوجانبه در بخش های کشاورزی و صنعتی در ونزوئلا بوده است. ونزوئلا تلاش می کند تا از بخش های مختلف اقتصاد خود بهره ببرد و فقط بر امور نفتی خود وابسته نباشد. دولت ونزوئلا قصد دارد در این راستا به اقتصاد خود تنوع ببخشد.
این مقام ونزوئلایی در مورد فرصت های ایجاد شده به دنبال سرمایه گذاری های چین ابراز خوشبینی کرد و افزود: مهمترین موضوع ظرفیت مفید جدیدی است که شرکت های چینی می خواهند در کشور ما ایجاد کنند.
دو کشور در مورد احتمال تولید خودرو در ونزوئلا نیز مذاکراتی داشته اند. منندز در ادامه تصریح کرد که یک کارگروه ایجاد شده تا فرآیند برنامه ریزی برای ساخت یک کارخانه کامیون و یک خط تولید موتور آغاز شود. شرکت های چینی در مذاکرات با وزیر امور تولیدات کشاورزی و زمینی ونزوئلا حضور داشته اند تا راههایی را برای آوردن سرمایه گذاری و تکنولوژی چین به بخش کشاورزی کوچک ونزوئلا پیدا کنند. از لحاظ تاریخی کشاورزی بخشی کوچکی از اقتصاد ونزوئلا را تشکیل داده است.
تقویت تجارت بین المللی به طور فزاینده ای برای ونزوئلا ضروری محسوب می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵