داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 100282
 
افزایش نرخ گوشت گوسفندی در بازار
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۳ هزار تومان به مغازه‌دار و ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۳ هزار تومان به مغازه‌دار و ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،از افزایش ۲هزار تومانی نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۳هزار تومان به مغازه‌دار و ۴۷تا ۴۸هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی کمبود عرضه دام و خروج قانونی و غیرقانونی دام را دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت در بازار دانست و افزود: از مسئولان تقاضا داریم از خروج غیرقانونی دام از مرزهای کشور جلوگیری کنند و در غیر این صورت نوسان قیمت ادامه دار خواهد شد.

ملکی قیمت گوشت در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به کمبود عرضه و توزیع گوشت های وارداتی، قیمت دام زنده دستخوش تغییر و تحولاتی در بازار قرار گرفت به طوریکه هم اکنون هر کیلو دام زنده ۱۸ تا ۱۸ هزار و ۵۰۰تومان توزیع می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به تأثیر نوسان نرخ دلار بر بازار گوشت، تصریح کرد: نوسان نرخ دلار برای قاچاقچیان انگیزه قاچاق دام زنده را به وجود می آورد و تنها تأمین گوشت مورد نیاز شرکت‌های بسته‌بندی از طریق واردات تا حدودی از نابسامانی بازار جلوگیری کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵