۱
 
کد مطلب: 58738
 
فروش جایگاه‌ها با شرایط جدید
 
یک مقام مسول در سازمان خصوصی سازی از فروش جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور با شرایط جدید خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۰
یک مقام مسول در سازمان خصوصی سازی از فروش جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور با شرایط جدید خبر داد.

جعفر سبحانی- مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از آگهی ۵۰ جایگاه سوخت در روزنامه‌های امروز خبر داد و گفت: جایگاه سوخت ۱۵ استان به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد تومانی در روز ۱۳ دی ماه به مزایده گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ جایگاه سوخت با ارزش جاری ۲ هزار میلیارد تومان برای فروش در لیست واگذاری قرار دارد، افزود: جایگاه های سوخت با شرایط جدید ۴۰ درصد نقد و اقساط ۲ ساله واگذار شده و خریداران محدودیتی برای خرید آن ندارند.

وی یادآور شد:در گذشته یک مزایده برای فروش جایگاه های سوخت برگزار شد و بخشی از آن هم به فروش رسید، اما برخی خریداران تمایل داشتند تا مزایده به صورت نقد و اقساط باشد، لذا به دلیل ایجاد جاذبه برای خریداران در مصوبه جدید هیات مقرر شد تا این شرکتها به صورت ۴۰ نقد و اقساط ۲ ساله واگذار شود و به دلیل رقم بالا به صورت استان به استان فروخته شوند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این محدودیتی برای خرید این جایگاه ها توسط خریداران وجود ندارد تا زمینه ورود بخش خصوصی فراهم شود، لذا این واگذاری فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران و بخش خصوصی است تا از این مزایده استفاده کنند.

سبحانی با بیان اینکه مابقی جایگاه ها به تدریج واگذار می شوند، تصریح کرد: به نظر می رسد مزایده جایگاه‌های سوخت به دلیل رقم خوب و سودده بودن یکی از مزایده‌های خوب امسال است و امیدواریم کار قیمت گذاری و واگذای مابقی جایگاه ها تا پایان سال انجام شود.
Share/Save/Bookmark


ا
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۰:۳۹:۳۹
سلام خیلی تمایل دارم تا در راستای رسالت درست خبرنگاری اتان به اطلاع این برادر عزیز جناب سبحانی این مطلب حقیر بعنوان یک جایگاهدار دل سوخته و در حال نابودی عرض نمایم که : اگر این حرفه و این مجموعه ها اگر سود دهی خوبی داشتند چرا برای چندمین مرتبه است که روشها را تغییر میدهید؟ اصلا چرا خود شرکت از آنها استفاده نمی کند ؟ موضوع اصل 44 خصوصی کردن است ؟ خدا را شکر این اصل به داد شرکت ملی پخش آمد وگرنه بهتر از هر کسی شرکت و ایشان البته ؛ میدانند که وقتی بعد از گذشت دو سال هیچگونه افزایش کارمزدی صورت نگرفته و همه اجناس و همه موارد با رشد چند برابری ارتقا یافته سود آوری چنین سرمایه گذاری را چگونه و تحت چه دلیل و سندی باید بعنوان یک خبر به مردم و خوانندگان اطلاع داد ؟ بنظرم این خبر سود ده بودن خلاف است و در معامله میتواند مرعوب کننده باشد . بسیار خوشحال خواهم شد در این زمینه توضیحات بیشتری دهم اگر تمایل داشته باشید بفرمایید ریز موارد را خدمتتان بیان خواهم نمود آنوقت شما ببینید عملکرد شرکتی همچون پخش فرآورده های نفتی با معیارهای قانونمند کشور سازگاری دارد یا خیر . موفق و موید بمانید . یا حق
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵