کد مطلب: 73911
 
انعقاد اولین قرارداد تأمین سرمایه خارجی در هلدینگ خلیج فارس
وقتی کار دست کاردان می‌افتد
 
اولين قرارداد تامين منابع مالي از بازارهاي بين المللي به شكل كوتاه مدت (يوزانس) در ايران و در بزرگترين هلدينگ پتروشیمی كشور رقم خورد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
اولين قرارداد تامين منابع مالي از بازارهاي بين المللي به شكل كوتاه مدت (يوزانس) در ايران و در بزرگترين هلدينگ پتروشیمی كشور رقم خورد.
به گزارش نکونیوز، دیروز بود که موسسه ICIS نام هلیدینگ پتروشیمی خلیج فارس را در میان شرکت‌های بزرگ پتروشیمی دنیا و در رده سی و چهارم قرار داد و امروز نخستین قرارداد تأمین سرمایه خارجی در این هلدینگ امضا شد.
هلدینگ خلیج فارس با برنامه‌ریزی‌های اصولي انجام شده بر مبناي اهداف توسعه‌اي خود، تاکنون توانسته دستاوردهای مهمی را رقم بزند که قطعاً این دستاوردها برای اقتصاد کشور حائز اهمیت اساسی هستند.
شایان ذکر است که عادل نژاد سليم، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با حضور در كنفرانس‌هاي بين‌المللي مختلف و معرفی هلدينگ خليج فارس بعنوان بزرگترين هلدينگ كشور، توانسته تعامل مناسبی با موسسات بيمه صادراتي، اعتباردهندگان بين‌المللي و بانك‌های خارجی برقرار کند.
موسسات بيمه صادراتي تا کنون هلدينگ خليج فارس را صرفاً با اتكاء به نام هلدينگ
موسسات بيمه صادراتي تا کنون هلدينگ خليج فارس را صرفاً با اتكاء به نام هلدينگ و بدون اخذ هر تضمين ديگري در قالب Corporate Guarantee (ضمانت شركتي) مورد پذیرش قرار داده‌اند
و بدون اخذ هر تضمين ديگري در قالب Corporate Guarantee (ضمانت شركتي) مورد پذیرش قرار داده‌اند که نشان از مدیریت صحیح در هلدینگ خلیج فارس دارد.
اولين قرارداد تامين منابع مالي هلیدنگ خلیج فارس، در قالب يوزانس از كشور ژاپن و تحت پوشش بيمه صادراتي NEXI و قرارداد منعقده با ماروبني در اول سپتامبر در توكيو ژاپن به مبلغ ٣٢٠ ميليون يورو به امضاء رسيد.
همچنین مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، قرارداد ديگري با مبلغ مشابه و در عین حال قابل افزايش به ٦٤٠ ميليون يورو را نیز به مرحله نهايي رسانده که در آينده نزدیک بطور رسمي به امضاء خواهد رسيد.
مدیران هلدینگ خلیج فارس امیدوارند تامين منابع مالي در قالب يوزانس تا ميزان ١ ميليارد يورو و تامين ميان مدت را برای مبلغ حدود ٥٠٠ ميليون يورو را در سال جاري محقق نمايند.
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، علاوه بر عرصه تامين مالي، جذب مشاركت خارجي با شركت‌هاي معتبر بين‌المللي در حد سرمايه گذاري قريب به ١٠ ميليارد دلار را در دستور كار خود دارد. با اجرایی شدن این برنامه‌ها هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس می‌تواند جایگاه خود را در بین شرکت‌های بزرگ پتروشیمی دنیا هرچه بیشتر ارتقاء دهد.
موسسه مستقل مطالعات شیمیایی (ICIS) دیروز در رده‌بندی خود از شرکت‌های بزرگ پتروشیمی دنیا، نام هلدینگ خلیج فارس را در رده سی و چهارم قرار داد. ICIS هر سال بر اساس شاخص‌های هفتگانه شامل فروش، سود عملیاتی، سود خالص، دارایی‌ها، هزینه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری‌ها و نیروی انسانی، عملکرد شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی را بررسی و آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند.
قرار گرفتن هلدینگ خلیج فارس در رتبه سی و چهارم بزرگ‌ترین شرکت‌های پتروشیمی دنیا موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵