کد مطلب: 66531
 
دوره اوپک پایان یافته است
 
مدیرعامل روسنفت گفت: اختلافات داخی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را نابود می کند و توانایی آن برای اعمال نفوذ بر بازارها، تقریبا از میان رفته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲
مدیرعامل روسنفت گفت: اختلافات داخی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را نابود می کند و توانایی آن برای اعمال نفوذ بر بازارها، تقریبا از میان رفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، ایگور سچین در تندترین اظهارنظرها در باره اوپک که روز سه شنبه (٢١ اردیبهشت) انتشار یافت، افزود: اکنون شماری از عوامل عینی، توانایی هرگونه سازمانی از جمله اوپک را برای تحمیل نظر و اراده خود بر بازار از بین برده است و در عمل اوپک به عنوان یک سازمان متحد و یکپارچه دیگر وجود ندارد.

به گفته سچین، روسنفت از ابتدا در باره احتمال دستیابی به هرگونه توافق مشترک در شرائط کنونی با مشارکت اوپک، تردید داشت.

وی از روسیه خواست که هرگونه امیدواری به تثبیت احتمالی قیمتها را از هر راهی جز ایجاد توازن مجدد در بازار، کنار بگذارد.

سچین افزود: عوامل اصلی که در حال حاضر بر بازار تاثیر می گذارند، مالی، فناوری و مقررات هستند که ما می توانیم آن را در نمونه نفت شیل ببینیم که به ابزار نیرومند برای نفوذ در بازار جهانی بدل شده است.

سچین که یکی از نزدیکترین همکاران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است، تنها مقام روس بود که همواره حتی پس از تصویب طرح توافق با اوپک در کرملین، با این امر مخالفت می کرد.

روسیه که به شدت از سقوط قیمت نفت آسیب دیده است، در ماههای اخیر از همکاری با اوپک حمایت می کرد تا این که طرح تثبیت قیمت نفت با همکاری کشورهای عضو و غیرعضو این سازمان، شکست خورد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵