داخلی باشما مقاله
 
کد مطلب: 87277
 
آیا کسی هست به کمک مردم بیاید؟
 
آیا باید زلزله یا سیل و غیره باشد تا به کمک هم بشتابیم؟ این بار زندگی میلیونها هموطن بواسطه زیاده خواهی گروهی در معرض خطر است. ای ازاد اندیشان؛ای اهالی رسانه؛ ای حامیان حقوق مردم؛ به یاری مردم بشتابید. ظلمی بزرگ در حق صدها هزار نفر سپرده گذار در حال انجام است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
آیا باید زلزله یا سیل و غیره باشد تا به کمک هم بشتابیم؟ این بار زندگی میلیونها هموطن بواسطه زیاده خواهی گروهی در معرض خطر است. ای ازاد اندیشان؛ای اهالی رسانه؛ ای حامیان حقوق مردم؛ به یاری مردم بشتابید. ظلمی بزرگ در حق صدها هزار نفر سپرده گذار در حال انجام است.

حقایق موسسه .... :
مالک اصلی:م.ع. ت
شگرد: تغییر پی در پی نام موسسه و سهامداران صوری طی بیست سال؛
محل هزینه کرد اموال مردم: پروژه هائی نظیر پ مشهد و کیش برای رفع مشکلات مشابه در شرکتهای صوری و سهامداران مجهول؛
اهداف: وانمود کردن به عدم توان مالی جهت عدم امکان شناسائی اموال مالک و برداشت غیر قانونی اصل سپرده ها و سود قراردادی و توقف پرداخت سود؛
ابزار: حمایت سیستم بانکی بواسطه ارتباطات مشکوک در قضیه هزینه های هنگفت اخیر گروهها و استقراض های انجام شده؛
این موسسه بیست سال با اسامی مختلف فعالیت داشته است و در تمام دوران، سیستم بانکی از تمام فعالیتهای آن اگاه بوده است. طی دو سال اخیر نیز مصاحبه ها و اطلاعیه های بانک مرکزی همین وضعیت مشابه ادغام و انتقال تحت یک نام دیگر را اعلام نموده است و هیچگاه در این نقل و انتقال بحثی از قطع سود و توقیف و تصرف غیرقانونی در اموال مردم مظلوم مطرح نشد.
اگر اطلاعات کارکنان موسسه صحت داشته باشد کسری بواسطه ارتباطات مشکوک با سیستم بانکی برای بعضی هزینه های هنگفت بوده است و با اطلاعیه های غیر قانونی از این موسسه حمایت غیر قانونی کرده است و این موارد در تاریخ بانکی ایران و جهان بی سابقه است زیرا به جای جبران خسارات به چندصد هزار سپرده گذار و میلیونها نفر وابستگان آنها، صرفا رضایت و تامین منافع مالک مد نظر بوده است که این موضوع مشابه ندارد و نوعی عمل منافی منافع عمومی و شرخری اموال مردم بی پناه به نفع مالک است. این موضوع نوعی نقض حقوق بشر است.
البته از اقای س که اولین اختلاس تاریخ کشور در دوران تصدی ایشان در بانک ص در دو دهه پیش رقم خورد و به نحوی از اتهامات فرار کرد و مدتها نیز از او خبری نبود، این حمایت از مافیای قدرت و ثروت بعید نبود، زیرا با لابی مالکین بعضی موسسات مجددا به صحنه برگشت و حال باید جبران کند و بزرگترین اختلاس و تصرف در مال غیر وعملی غیرشرعی و حرام را نیز به نام خود در تاریخ این کشور ثبت نماید. چگونه ممکن است قراردادی توسط اقای س که طرف قرارداد نبوده است نقض شود و عامل اصلی موسسه نباید هیچ خسارتی بدهد و اموال مردم دو سال مجانا در اختیار یک شیاد تحت حمایت سیستم بانکی، بوده باشد و نابودی و ویرانی هزاران زندگی با یک نظر آقای س رقم بخورد، همان کاری که ایشان با اموال مردم در اولین اختلاس تاریخ کشور در بانک ص انجام داد.
در یک کشور استکباری در خارج رئیس جمهورش یک فرمانی می دهد، آنگاه یک قاضی فدرال مقتدرانه در مقابل این فرمان می ایستد و آن را مردود اعلام می کند و به نفع مردم رای می دهد. حال چه کسی باید به فریاد مظلومیت این مردم که اصل مال و سودهای توافق شده آنها نه تنها ماههاست تصرف شده است، بلکه برای برداشت غیر قانونی و غیر شرعی و کسر آن نیز طرح و برنامه دارند و در یک راهزنی آشکار اموال مردم در مقابل دیدگان همگانی و مردم ستمدیده ، به نفع مالک غارت می شود، آن هم با اخذ تعهد نامه اجباری، چون قانونا نمی توانند چنین کاری بکنند. البته از فردی که بواسطه بی کفایتی او به اموال کشورمان در خارج میلیاردها دلار دستبرد زدند چه انتظاری داریم.
موارد قابل پی گیری:
-شناسائی اموال مالک و سهامداران صوری در پ مشهد و کیش؛
-شناسائی شرکتهای بی شمار مالک و سهامداران صوری؛
-شناسائی اموال مالک در خارج و کمک وکلا و حقوقدانان مستقل و ازاده؛
-شناسائی سهام مالک در موسسات متعدد با سهامداران صوری؛
-ممنوع الخروج کردن مالک و عوامل ایشان؛
-پی گیری مطالبات در مراجع بین المللی؛
-پی گیری نقض حقوق بشری سیستم بانکی؛
-پی گیری خسارات بی شمار به بنیان خانواده ها در دادگاهها ؛
-پرداخت خسارت چند ماه توقیف اموال مردم همراه با اصل پول و سود قراردادی؛
-پیگیری نقض حقوق بشر ؛سیستم بانکی کمترین حقی برای انسانها قائل نیست؛
-جلوگیری از کسر سپرده ها و سودهای قراردادی ؛
چرابا توجه به بدهی های بین سیستم بانکی و موسسه بواسطه ارتباطات ناسالم و تسهیلات نامتعارف بانک مرکزی اول بدنبال حل مشکل خودش است؟
چگونه امکان دارد آقای ... در اسفند ۹۵ بدنبال بخشش بدهی تاخیرات ۴۰ میلیون فقره وام ۱۰۰میلیون تومانی، که بالغ بر چندین هزار میلیارد تومان می باشد،بوده است؟ چه کسانی این ۴۰ میلیون فقره وام را گرفته اند و این مبلغ وام بین چند نفر تقسیم شده است؟ آیا نیمی از جمعیت ایران نفری ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرده اند؟ پس یک بازی کثیف است و رانتی که اقای ... باید بدهد. حال چگونه است در این موسسه مردم باید به جای دریافت خسارت برای تامین هزینه های مورد نظر، خسارت هم بپردازند؟
چرا باید در سیاستهای انتقال موسسه تغییر حاصل شود ؟ ایشان دوسال پیش با همین شرایط انتقال را با هم قرار بسته اند و این تغییر را در دفترچه ها و اسناد دست مردم منعکس کرده اند، آیا اسناد قلابی دست مردم داده اند که جرمی قابل پی گیری است.
چرا باید اموال این مردم برای رفع مشکلات مالک و سهامداران صوری در پروژه های مختلف مانند پ مشهد هزینه شود و خسارت ان را سپرده گذاران پرداخت کنند؟
چرا تغییری در امپراطوری مالک ایجاد نشده است و او در حاشیه امن زندگی شاهانه خود با اموال مردم را ادامه دهد و آنگاه مردمی که برای کسب روزی و گذران زندگی روزمره، تمام دارائی خود را به امانت گذاشتند، باید اینگونه بلاتکلیف، بی سرپرست، مورد ستم، مورد تجاوز و اواره باشند؟
از نشانه های شرم آور این سناریوی از پیش طراحی شده مجبور کردن مردم بی پناه به امضای تعهدنامه اجباری، گذشتن از حقوق قانونی خودشان و گرفتن فقط بخشی از اصل سپرده و حذف سودهای قراردادی است، که خلاف قانون وشرع می باشد.
ای کاش همانند جوامع پیشرفته، تشکلهای حقوقی و وکلای آزاده به یاری مردم می آمدند، تا اینچنین مردم بی پناه گرفتار مکر عواملی که سودشان در گرو نجات مالک است، نباشند.
ای کاش سیستم بانکی به جای آنکه به دنبال اخذ تعهدنامه های اجباری که هیچ ارزش قانونی ندارد، ازمردم باشند، به فکر نجات مردم و کشیدن حق مردم از حلقوم مالک بودند.
ای کاش به اندازه پرونده بدهکار نفتی، به حق مردم در این ماجرا توجه می شد زیرا پولی که در این ماجرا از مردم اختلاس شده است، چهار برابر بدهی بدهکار بانکی است که حکم اعدام همراه با برگشت اموال جزای ان بدهکار بوده است، اما در اینجا چون هیچ کس پرونده مردم را پیگیری نکرده است، مردم باید به مسلخ سیستم بانکی و بانی اولین اختلاس در این کشور بروند تا خیانت انها برملا نشود و با اخذ این تعهدنامه های اجباری، مردم محکوم نهائی این بزرگترین اختلاس تاریخ جهان خواهند بود، با این تفاوت که پنج تا هفت درصد جمعیت کشور (سپرده گذاران و خانواده انها)، تمام زندگی خود را از دست می دهند و مالک همچنان اموال خود را که چندین برابر مبلغ مورد نظر است، در پروژه های مورد نظر خودش افزایش دهد.
ای کاش این جمعیت یک حامی داشت و مطابق قانون کشور و جهان می توانست با عزت هم اموال خود را دریافت کند وهم با اقتدار و اعتماد به نفس خسارت خود را مطالبه می کرد.
اما به نظر می رسد حقوق انسانی و شهروندی حتی بر روی کاغذ هم توسط این مافیای قدرت وثروت پذیرفته نیست و مردم همانند بردگان اقای ... و مالک باید از ترس، همین بخش اندک مال باقیمانده را آن هم با منت بپذیرند، که قطعا چنین نخواهد شد و اقای ... اگر از مجازات اولین اختلاس تاریخ این کشوردر بانک ص فرار کرد، از عواقب این اختلاس تاریخی اموال مردم، که سه برابر بزرگترین اختلاس کشور تا این تاریخ است ، رهائی نخواهد یافت و ایشان نمی تواند با تهدید مردم را مجبور به امضای تعهدنامه های اجباری نماید.
ای ازاد اندیشان و مدافعان حقوق انسانها! به یاری این مردم که اموالشان تصرف شده است و فریاد رسی ندارند، بشتابید. آنگونه که در حوادث مختلف مردم را تنها نگذاشته اید.
در همه جای دنیا رسانه های آزاده با روشنگری از حقوق مردم دفاع می کنند و قدرت رسانه ها در کشور ما به مراتب بالاتر است و می توانند از مردم دفاع کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵