کد مطلب: 34617
 
بانک مورگان استنلی وارد تجارت گاز طبیعی می شود
 
بانک مورگان استنلی در نظر دارد یکی از نخستین تاسیسات صادرات گاز سی ان جی آمریکا را بسازد و مدیریت آن را بر عهده گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸
بانک مورگان استنلی در نظر دارد یکی از نخستین تاسیسات صادرات گاز سی ان جی آمریکا را بسازد و مدیریت آن را بر عهده گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس طرح ٢٣ صفحه‌ای که بانک مورگان استنلی آمریکا ماه مه امسال در دفتر انرژی فسیلی وزارت انرژی ایالات متحده ثبت کرده است، این بانک قصد ساخت و مدیریت یک تاسیسات فشرده‌سازی و بارگیری گاز با ظرفیت انتقال سالانه ٦٠ میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی فشرده در نزدیکی پایانه «فری پورت» تگزاس را دارد.

این اقدام مورگان استنلی همزمان با افزایش تولید گاز از ذخایر غیرمتعارف آمریکا، حاکی از رویکردی هوشمندانه برای صادرات گاز ارزان و تولید داخل است که می‌تواند جایگزین نفت مورد استفاده نیروگاه‌های برق کشورهای حوزه دریای کارائیت شود.
کشورهای هدف صادرات سی ان جی بانک مورگان استنلی نیز کشورهای دارای توافقنامه تجارت آزاد با ایالات متحده شامل جمهوری دومینیکن، پاناما، گواتمالا، السالوادور، هندوراس و کاستاریکا هستند.

این کشورها هم اکنون از نفت برای تغذیه نیروگاههای برق خود استفاده می کنند که گاز طبیعی صادراتی آمریکا می تواند جایگزین ارزان قیمتی برای آنها باشد.
اگرچه این پروژه در مقایسه با پروژه‌های ال ان جی، پروژه کوچکی محسوب می‌شود اما این اقدام مورگان استنلی نشان می‌دهد که بانک می‌تواند از موقعیت خاص خود به عنوان یکی از دو بانک وال استریت که اجازه مالکیت و اداره زیرساخت‌های ساخت، ذخیره‌سازی و بهره‌گیری از مواد خام را دارند، به درستی استفاده کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵