ربیعی: دولت ۵۰ هزارمیلیاردتومان به تامین‌اجتماعی بدهکار است

7 شهريور 1392 ساعت 13:03

در مراسم معارفه رئیس جدید سامان تامین اجتماعی،ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که باید در این سازمان تغییراتی انجام شود و اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی بازگردانده شود. او در دفاعیات خود در مجلس هم به چنین چیزی اشاره کرده بود. در همین زمینه خبرآنلاین با علی ربیعی در حاشیه معارفه مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی گفت و گویی انجام داده است که می خوانید:


شما در مراسم معارفه آقای نوربخش اعلام کردید که قصد دارید اعتبار دفترچه های بیمه را بازگردانید.ممکن است بفرمایید چه برنامه مشخصی در این زمینه دارید؟ 

به نظرم این موضوع یک کار فرا دستگاهی است و باید در کل دستگاه دولت این موضوع را پیگیری کرد.مثلا باید بخشی از هدفمند کرد یارانه ها به سازمان اختصاص یابد تا تامین بودجه شود. باید به سمت منظم کردن رابطه بیمار،پزشک و بیمارستان ها پیش برویم.این موضوع از وعده های آقای روحانی هم است و قرار است که در ۱۰۰ روز آینده مطالعه و عملیاتی کردن این طرح آغاز شود.


همچنین اشاره شده که قرار است ساختار تامین اجتماعی تغییر کند.منظور شما از این تغییر چیست؟ 

طبق ماده ۱۷ نظام رفاه و تامین اجتماعی،ساختاری برای تامین اجتماعی تعریف شده که تا کنون سه بار تغییر کرده است. یک طرح و دو لایحه هم در این زمینه در مجلس وجود دارد.الان کمیته ای زیر نظر من در حال بررسی این کار است.ب هر حال باید به سمتی پیش برویم که سازمان استحکام پیدا کند.


در حال حاضر چه برنامه ای برای بهبود وضعیت سازمان دارید؟ 

همان طور که آقای نوربخش هم اعلام کردند الان سه کارگروه در بخش درمان، بیمه و اقتصاد سازمان داریم که مبتنی بر اسناد بالادستی در حال کار کارشناسی و برنامه ریزی هستند.ما تلاش می کنیم که با بدنه خود سازمان یک برنامه ۱۰۰ روزه و بعد هم ۴ ساله تعریف کنیم و پیش رویم.


الان چقدر سازمان مشکل مالی دارد؟ 

باید این موضوع بررسی شود. اما سال گذشته بدهی سازمان ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده و امسال هم پیش بینی می کنیم به ۱۴ هزار میلیارد تومان برسد.


آیا بدهی دولت به سازمان در طول این سال ها کم شده است؟ 

طبق قانون چون دولت باید ۳ درصد حق بیمه کارگران را پرداخت کند بنابراین امکان صفر شدن بدهی دولت به تامین اجتماعی صفر است.


الان رقم بدهی چقدر است و بدهی بدهی ۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان صحت دارد؟ 

الان نمی توان در این باره نظر داد.باید تمام شرکتها و موسساتی که به عنوان بدهی به سامان داده شده ارزش گذاری شوند.اما پیش بینی ما ۵۰ هزار میلیارد تومان است.


تکلیف ۵۰۰ نفری که در روزهای آخر ریاست آقای مرتضوی استخدام شدند چه می شود؟

من به آقای نوربخش تاکید کردم که تمام استخدام ها باید قانونمند و با آزمون انجام شود.استخدام این افراد هم بررسی می شود.


کد مطلب: 20151

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcizzar.t1auw2bcct.html

نکونیوز
  http://neconews.com