5 هزار میلیارد تومان برای فاز دوم و سوم آزاد راه تهران - شمال نیاز است

20 تير 1392 ساعت 17:14

استاندار مازندران از نیاز اعتباری پنج‌ هزار میلیارد تومانی قطعه دوم و سوم آزاد راه تهران - شمال خبر داد و بیان داشت: احداث راه ارتباطی طالقان به تنکابن نیز در برنامه دولت است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مازندران ظهر امروز در استانداری مازندران برگزار شد.

سید علی اکبر طاهایی استاندار مازندران در این جلسه با اشاره به فرارسیدن آغاز به کار دولت یازدهم بیان داشت: برخی از موضوع‌های قابل پیگیری و توسعه در استان بر روی ریل قرار گرفته است و این کار توسط دولت نهم و دهم انجام گرفته است.

استاندار مازندران تصریح کرد: از این حیث، دولت یازدهم در فرصت خوبی جای گرفته است.

طاهایی اقدامات دولت در مازندران در بخش زهکشی را قابل توجه دانست و بیان داشت: فقط در شهرستان آمل ۱۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی غرقاب شده است.

استاندار مازندران از تعیین تکلیف پروژه آزادراه تهران - شمال، بزرگراه سوادکوه و قائمشهر و به تهران، آب شرب شهرهای گروه الف، کمربندی جنوبی بابل، کمربندی شمالی ساری و... در دولت احمدی‌نژاد خبر داد و خاطرنشان کرد: ریل غرب به شرق مازندران مطالبه جدی مازندران است که باید توسط مسئولان و کارشناسان پیگیری شود.

طاهایی از نیاز اعتباری پنج‌ هزار میلیارد تومانی قطعه دوم و سوم آزاد راه تهران - شمال خبر داد و بیان داشت: احداث راه ارتباطی طالقان به تنکابن نیز در برنامه دولت است.

نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام اینکه تکلیف پروژه کمربندی سلمان‌شهر در غرب مازندران نیز با کمک وزیر اقتصاد مشخص شده است، اضافه کرد: بخشی از بسترهای توسعه در مازندران فراهم شده است.

وی مازندران را استان گردشگری برشمرد و گفت: توسعه این صنعت با راه‌های ناامن اجرایی نمی‌شود.

طاهایی به ویژگی‌های جغرافیایی و توریستی چشمه آب معدنی سورت اشاره کرد و اظهار داشت: برای این چشمه باید سرمایه‌گذار جدید تعریف شود.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش از نوبخت مشاور اقتصادی و سیدرضا صادقی یکی دیگر از مشاوران حسن روحانی رئیس جمهور منتخب به عنوان ظرفیت‌های شمال کشور در ترکیب دولت جدید یاد کرد و گفت: نوبخت اهل رشت است و صادقی فرزند مازندران است.

وی درباره پروژه‌های آبرسانی روستای شیخ موسی در شهرستان بابل نیز تاکید کرد: این پروژه باید در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران قرار گیرد.

استاندار مازندران به مسئولان آبفار روستایی نیز یادآور شد تا به پروژه‌های قدمگاه مقام معظم رهبری در منطقه تلمادره، اروست و مالخواست در بخش آبرسانی نیز توجه خاصی کنند.


کد مطلب: 18064

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdci5uaz.t1avq2bcct.html

نکونیوز
  http://neconews.com