به همت هلدینگ نکو؛

کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» منتشر شد

16 مهر 1396 ساعت 10:45

کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» با همت شرکت مدیریت صنعت نکو و به قلم احسان نجابت، محسن خدادادی، عبدالرحمن حسینی‌فر، مهدی صدقیانی و جلال‌الدین معصوم‌نیا منتشر و راهی بازار کتاب کشور شد.


کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» با همت شرکت مدیریت صنعت نکو و به قلم احسان نجابت، محسن خدادادی، عبدالرحمن حسینی‌فر، مهدی صدقیانی و جلال‌الدین معصوم‌نیا منتشر و راهی بازار کتاب کشور شد.
به گزارش نکونیوز، آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر از جمله مهم‌ترین افزودنی‌های مورد استفاده در صنایع پتروشیمی و همچنین صنایع شکل‌دهی پلیمرها محسوب می‌شوند. جای خالی کتابی در مورد آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر در صنعت شیمیایی کشور احساس می‌شد و با انتشار این کتاب، دانش صنعتی در مورد این افزودنی بسیار مهم در صنعت پتروشیمی و پلیمر افزایش خواهد یافت.
آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر می‌توانند با جلوگیری و یا به تاخیر انداختن واکنش اکسیداسیون، سبب افزایش دوام و ماندگاری محصولات مختلف شده و یا از تخریب حرارتی آنها در حین شکلدهی جلوگیری نمایند. برای نمونه آنتی اکسیدانهای مورد استفاده در پلاستیکها سبب افزایش پایداری آنها در محیط شده و از تخریب حرارتی-اکسیداسیونی آنها در حین فرایندهای شکلدهی و نیز در زمان استفاده نهایی جلوگیری مینماید.
نظر به اهمیت آنتی اکسیدانها در صنایع پتروشیمی کشور، هلدینگ نکو از سال ۱۳۹۲ اقدام به کسب دانش فنی تولید آنتی اکسیدانهای پرمصرف صنایع پلیمری نموده است. در این راستا، ابتدا دانش فنی تولید آنتی اکسیدانها در مقیاس آزمایشگاهی و سپس در مقیاس پایلوت بدست آمد. سپس بر مبنای نتایج بدست آمده طراحی پایه و طراحی تفصیلی واحد تولید آنتی اکسیدان انجام شده و ساخت واحد تولیدی در دستور کار قرار گرفت.
در کتاب «آنتی اکسیدان‌های پلیمر» ابتدا مکانیزم تخریب پلیمرها توسط اکسیژن و سایر عوامل کمک کننده مورد بررسی قرار گرفته است. سپس انواع آنتی اکسیدان‌های مورد استفاده در صنایع پلیمری طبقه بندی شده و مکانیزم عملکرد و همچنین روش‌های آنالیز آنها بررسی شده است. در بخش دیگری از کتاب، فرایند توسعه تکنولوژی آنتی اکسیدان‌های پلیمری توسط شرکت دهکده فناوری نکو اروند تشریح شده و مختصری از فرایند تولید صنعتی و همچنین نحوه مصرف آنها آورده شده است.
کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» در شش فصل و ۱۵۰ صفحه تنظیم شده است. فصول مختلف این کتاب عبارتند از: اهمیت استفاده از افزودنی‌ در پلیمرها؛ مبانی تخریب و پایدارسازی پلیمرها؛ معرفی، مکانیزم و انواع آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر؛ مطالعه موردی آنتی‌اکسیدان‌های مورد استفاده برای پلیمرهای خاص؛ روش‌های آنالیز و شناسایی آنتی‌اکسیدان‌ها؛ روند توسعه تکنولوژی آنتی‌اکسیدان‌های پلیمری در شرکت نکو.
کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» توسط انتشارات ناقوس چاپ و راهی بازار کتاب کشور شده است. علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «آنتی‌اکسیدان‌های پلیمر» را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت انتشارات ناقوس به آدرس www.naghoospress.ir سفارس دهند.

نام کتاب: آنتی اکسیدان‌های پلیمر
نویسندگان: احسان نجابت، محسن خدادی یزدی، عبدالرحمن حسینی فر، مهدی صدقیانی باغچه، محمد جلال الدین معصوم‌نیا
ناشر: ناقوس
سال چاپ: ۱۳۹۶


برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews


کد مطلب: 93590

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcfxtd1.w6dm1agiiw.html

نکونیوز
  http://neconews.com