برنامه‌های جدید شرکت نفتی دولتی عربستان اعلام شد

دورخیز آرامکو برای ایجاد نیم میلیون شغل جدید

22 ارديبهشت 1395 ساعت 13:09

شرکت نفتی دولتی عربستان سعودی با اعلام برنامه‌های خود برای تبدیل شدن به شرکت پیشتاز در تولید انرژی و مواد شیمیایی تا سال ۲۰۲۰، بر رویکرد افزایش تولید خود صحه گذارد.


شرکت نفتی دولتی عربستان سعودی با اعلام برنامه‌های خود برای تبدیل شدن به شرکت پیشتاز در تولید انرژی و مواد شیمیایی تا سال ۲۰۲۰، بر رویکرد افزایش تولید خود صحه گذارد.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز، رئیس شرکت نفت آرامکو اعلام کرد علی‌رغم فضای فعلی بازار نفت که پرچالش باقی مانده است، این شرکت همچنان در تعقیب فرصتهای رشد و مشارکت در سرمایه‌گذاری است.
مدیر اجرایی شرکت آرامکو «امین حسن ناصر» به خبرنگاران گفت شرکتش که به تازگی فروش پنج درصد از سهام خود را اعلام کرده است همچنان قصد دارد عملیات نفتی خود را گسترش دهد و در پی همکاریهای مشترک در امریکا، هند، چین و اندونزی است. در طول دهه آتی انتظار می‌رود این شرکت نیم میلیون شغل در عربستان سعودی ایجاد کند. در حال حاضر ۶۶۰۰۰ نفر در استخدام این شرکت هستند.
شرکت آرامکو برای اعلام استراتژی خود در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «تا سال ۲۰۲۰ قصد داریم جامع‌ترین شرکت پیشتاز در عرضه انرژی و مواد شیمیایی شویم و با تمرکز بر ایجاد ارزش بواسطه زنجیره هیدروکربن، توسعه پایدار اقتصاد این پادشاهی را تسهیل نماید.»
همچنین مدیر این شرکت به خبرنگاران گفت تقاضا برای نفت شرکت آرامکو در حال افزایش است و این شرکت قصد دارد برای تأمین عرضه، به تولید خود بیفزاید. وی در اظهارات خود افزود: «ما درخواستهای وارده به آرامکو را اجابت خواهیم نمود...رویکرد ما افزایش تولید است. ما شاهد رشد تقاضا در نقاط مختلف از جمله هند و امریکا هستیم و درخواستهای رسیده را اجابت می‌کنیم.» به اعتقاد وی در سال جاری مجموع تقاضای نفت حدود ۱.۲ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
این اظهارنظرها پس از انتشار گزارش یک روزنامه انگلیسی است که فاش کرد آرامکو قصد دارد در سه بورس نیویورک، لندن و هنگ‌کنگ لیست شود و پنج درصد سهامش را بفروش برساند. روزنامه تلگراف اخیرا اعلام کرد که این شرکت نفتی دولتی هدفش متقاعد کردن شرکتهای اکسون موبیل، سینوپک چین و بی‌پی به خرید سهام است. «ناصر» گفت در حال بررسی مکان‌یابی نخستین عرضه خود است اما در خصوص خریداران احتمالی اظهارنظر نکرد.
وی افزود: «در حال حاضر تنها به این فکر می‌کنیم که چه میزان سهام را در کجا عرضه کنیم و تاکنون بحثی پیرامون خریداران نداشته‌ایم.» وی تأکید داشت بعنوان نماینده آرامکو با هیچ یک از شرکتهای مزبور در خصوص عرضه سهام مذاکره نکرده‌ایم.
منبع: CNBC
ترجمه: نعیم نوربخش - نکونیوز


کد مطلب: 66536

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcfvtdv.w6dvmagiiw.html

نکونیوز
  http://neconews.com