بورس به فاز منفی رفت

9 شهريور 1394 ساعت 15:24

بورس تهران در معاملات امروز خود از استراحت دو روزه بازگشت و دوباره وارد کانال نزولی شد.


بورس تهران در معاملات امروز خود از استراحت دو روزه بازگشت و دوباره وارد کانال نزولی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، معاملات سومین روز هفته در حالی به پایان رسید که در این روز متغیرهای بازار بار دیگر قرمز پوش شدند وحجم و ارزش معاملات با افت مواجه شد.

با این اتفاق بورس تهران که در دو روز گذشته روند نسبتا رو به رشدی را طی کرده بود، مجددا به فاز منفی رفت و با کاهش قیمت ها و افزایش فشار فروش رو به رو شد به طوری که شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز ۲۴۱ واحد افت کرد و به ۶۴ هزار و ۲۲۵ واحد رسید.

در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتهای سرمایه‌گذاری غدیر با ۸۶ واحد، نفت بهران با ۷۱ واحد و پتروشیمی جم با ۲۷ واحد، بانک ملت با ۲۰ واحد و حفاری شمال با ۱۸ واحد بیشترین تأثیر منفی را در شاخص کل بورس گذاشتند. در این میان شرکت‌های خدمات انفورماتیک، بانک اقتصاد نوین و زامیاد بالاترین تأثیر مثبت را در شاخص کل بورس گذاشتند و مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

امروز نیز با وجود وضعیت منفی بورس و افزایش تقاضای فروش از سوی حقیقی‌ها، شرکتهای قندی مانند روزهای گذشته از استقبال سهامداران برخوردار شدند و بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند به طوری که شرکتهای قند اصفهان، پتروشیمی شیراز، کارخانجات قند قزوین و پاکشو بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند از سوی دیگر شرکتهای نفت بهران، فولاد خراسان و سیمان اصفهان در زمره شرکتهای دارای صف فروش قرار گرفتند.

در بازار کم رمق امروز با افت قیمت‌ها و تداوم رکود، حجم و ارزش معاملات هم افت کرد به طوری که در مجموع ۴۹۹ میلیون سهم به ارزش ۹۱ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۷۶ هزار میلیارد تومان افت کرد.


کد مطلب: 52739

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcf1edt.w6d0magiiw.html

نکونیوز
  http://neconews.com