غضنفری فعالیت شبکه‌های زیر زمینی احتکار کالا را تایید کرد

28 بهمن 1391 ساعت 13:44

وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل شبکه‌های زیرزمینی احتکار کالا را در کشور تایید کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی غضنفری در حاشیه همایش صنعت فولاد و معدن در افق چشم‌انداز با اشاره به این‌که به دلیل چند نرخی بودن ارز در بازار کشور شبکه‌های زیرزمینی احتکار کالا شکل گرفته است گفت:‌ این شبکه‌ها کالاها را با چندین برابر قیمت به دست مصرف کنندگان می‌رسانند که با این حساب واردات کالا با ارز مرجع دیگر چندان برای مصرف کننده سودی ندارد.
وی با تاکید بر ضرورت تک نرخی شدن ارز در کشور افزود: وجود نرخ ارز مرجع نه کمکی به مردم می‌کند و نه این که باعث رشد تولید می‌شود.
غضنفری با بیان این‌که تاکنون به منظور تنظیم بازار پنج هزار تن گوشت مرغ در کشور توزیع شده است و تا پایان سال و اوایل سال آینده ۲۰ هزار تن گوشت مرغ دیگر نیز توزیع خواهد شد افزود: رشد شدید قیمت‌ها در بازار فشار زیادی را به زندگی مردم وارد کرده و در این راستا قرار است دولت به زودی پس از تامین منابع لازم مبلغی را به عنوان عیدانه به مردم پرداخت کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به این‌که قرار است در جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون صنایع مجلس فرمول جزییات قیمت گذاری جدید خودرو به آن‌ها توضیح داده شود، عنوان کرد: پس از ابلاغ مصوبه جدید مربوط به قیمت‌گذاری خودروها برخی از مدل‌های خودرو در سایت سازمان حمایت قرار نگرفتند و ما در این زمینه به خودروساز مربوطه هشدار دادیم که هر چه زودتر برنامه فروش و پیش فروش این خودروها را فعال کنند.
وی افزود: خودروساز مربوطه نیز ظرف ۲۴ ساعت دست به کار شد و برای تامین برخی قطعات حساس با قطعه سازی‌های جدید به توافق رسید.
غضنفری همچنین با اشاره به این‌که تکلیف ممنوعیت صادرات پسته نیز امروز مشخص می‌شود گفت:‌ با توجه به این‌که در تولید پسته قیمت ارز هیچ تاثیری ندارد افزایش قیمت این محصول در بازار بدون توجیه است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ قرار شد طی جلسه‌ای با حضور صادرکنندگان و مسوولان سازمان توسعه تجارت توافق شود که صادرکنندگان پس از تامین نیاز بازار داخلی به صادرات محصولات خود اقدام کنند که جزییات این توافق امروز اعلام خواهد شد.


کد مطلب: 11397

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdca0en6.49n6o15kk4.html

نکونیوز
  http://neconews.com